„W każdym z Was jest potencjał"

Dodano 23 lutego 2019
„W każdym z Was jest potencjał

W środę, 20 lutego odbyła się wyjątkowa lekcja języka polskiego dla klas IIId i If. Dzięki inicjatywie pani prof. Agnieszki Podgórskiej uczniowie mieli okazję poznać Marlenę Bryszak i Dariusza Piotrowskiego, studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także absolwentów I Liceum w Kościanie. Ich wkład w życie szkoły i jej sukcesy zapisał się w historii Kolberga na trwałe.

Studenci przygotowali specjalną prezentację, dzięki której uczniowie mogli skorzystać z doświadczenia obecnych żaków i przygotować się do nowej rzeczywistości, która niebawem spotka tegorocznych absolwentów.

Podczas lekcji w miłej atmosferze uczniowie mieli okazję poznać życie studenckie z perspektywy osób, które obecnie studiują. Prezentacja była przeprowadzona w bardzo ciekawy sposób, a dzięki odwołaniom do popkultury, absolwenci nawiązywali wyjątkowy kontakt z uczniami. Klasy miały okazję odpowiadać na pytania gości, a prowadzący chętnie objaśniali różne zagadnienia. Interesującym punktem prezentacji była kwestia studiowania za granicą. Informacje przekazane uczniom poszerzyły perspektywy także o możliwość uczestnictwa w programie wymian studenckich. Niejednokrotnie podkreślono też,  jak ważne jest  wybranie odpowiedniego kierunku studiów, na których można  rozwijać swoje zainteresowania, talenty i pasje. Proces rekrutacji, który został przedstawiony podczas prezentacji, pomógł zrozumieć ideę rejestracji elektronicznej. Ukazany został rytm roczny edukacji studentów, podporządkowany zajęciom i sesjom. Studia to jednak nie tylko nauka, to także okazja do zaangażowania się w kołach studenckich, zespołach muzycznych i tanecznych, działalności w samorządzie i odkrywaniu świata.

W końcowej części prezentacji został przedstawiony krótki film ukazujący zalety studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim i przebywania w malowniczym Krakowie. Wykład przygotowany przez  Marlenę Bryszak i Dariusza Piotrowskiego  pogłębił wiedzę uczniów na temat studiowania. Wszystko zostało przedstawione w przemyślany i przejrzysty  sposób, a wiadomości z pewnością wspomogą dobry start uczniów na uczelniach wyższych.

Warto dodać, że studenci wygłosili prelekcję także w klasie 3b, na zaproszenie pani profesor Magdaleny Jakubowicz.

                                                                                                                               Alicja Korba III d

                                                                                                                               Aleksandra Łabińska I f

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !