V edycja projektu edukacyjnego pt. ,,Piątki Pileckiego”

Dodano 25 maja 2022
V edycja projektu edukacyjnego pt. ,,Piątki Pileckiego”

Uczennice z klasy 3d1 (Maria Pacholczyk, Julia Poznaniak, Anna Mania i Julia Frąszczak), bierą udział w V edycji projektu edukacyjnego organizowanego przez Instytut Pileckiego pt. ,,Piątki Pileckiego”.

 https://instytutpileckiego.pl/pl/projekty/edukacja/projekty-i-warsztaty-dla-uczniow/piatki-pileckiego-v-edycja.

Opiekunem uczennic jest pan Piotr Maluśki.


Projekt przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-18 lat i biorą w nim udział uczniowie szkół z całej Polski. W tym roku do ,,Piątek” dołączyła także jedna ze szkół z Kazachstanu. Celem owego przedsięwzięcia jest czczenie pamięci o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, jednym z największych bohaterów naszych czasów - całe swoje dorosłe życie był zaangażowany w działalność wojskową w służbie Polsce. W konspiracji stworzył system tak zwanych „piątek”: choć każda z pięcioosobowych grup osobno wykonywała swoje zadania i misje, wszystkie działały w jednym kierunku, aby zrealizować wspólny cel. Na wzór rotmistrza w ramach konkursu uczennice miały za zadanie stworzyć  ,,piątkę”, którą nazwałyśmy  Kościańska Piątka. Od marca dwa razy w miesiącu wykonywały przydzielone  zadania, bezpośrednio związane z postacią Witolda Pileckiego i umieszczały je na grupie na Facebook - u.

Teraz czeka na nie ostatnie zadanie – piąte: https://instytutpileckiego.pl/pl/instytut/kalendarz/piatki-pileckiego-v-edycja-zadanie-5
Zadaniem jest wykonanie ,,prezentu dla rotmistrza”. Jako grupa postanowiły, że ciekawą inicjatywą byłoby przygotowanie przez nie ulotek na temat Witolda Pileckiego i rozdawanie ich w szkole uczniom.

Termin  akcji piątek – 27.05.2022 - POZNAJ HISTORIĘ ROTMISTRZA PILECKIEGO.


Aleksandra Ławniczak klasa 3d1

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !