Tydzień kultur "Z KULTURĄ NA TY"

Dodano 09 marca 2015
Tydzień kultur

W naszej szkole w dniach 2-7 marca Samorząd Uczniowski przeprowadził szkolny tydzień kultur ''Z kulturą na Ty''. Celem happeningu było przybliżenie Kolbergowiczom różnych tradycji i obyczajów z całego świata.

Poniedziałek: KULTURA AMERYKAŃSKA- m. in. można było podziwiać plakaty tematyczne, osoby przebrane za postać z Westernu otrzymały immunitet zwalniający z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Wtorek: KULURA EUROPEJSKA- m. in. królowało spaghetii, największe europejskie przeboje podczas przerw.

Środa: KULURA AZJATYCKA- m. in. konkurs plastyczny ''Manga'' z nagrodami, azjatycka muzyka, a w kuchni pierwsze miejsce zdobył kurczak pięciu smaków z ryżem

Czwartek: KULTURA AUSTRALISKA- m. in. konkurs geograficzny o Australii z nagrodami, wyjątkowe plakaty tematyczne, australijskie muzyczne klimaty

Piątek: KULTURA AFRYKAŃSKA- m.in. kawa z różnych stron świata, uczniowie mogli spróbować kawy pochodzącej z Kolumbii, Salvadoru, Etiopii oraz spotkanie z podróżniczkami z ''Projektu M3'', które przybliżyły nam życie codziennie w Afryce.

W związku z tym, Samorząd Uczniowski kieruje ogromną prośbę do uczniów naszej szkoły o przynoszenie artykułów papierniczych, które zostaną przekazane dzieciom na Madagaskarze. Potrzebne są kredki, bloki rysunkowe, plastelina itp.

Dominika Szynkowska, klasa IIg

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024