« powrót 16 listopada 2021

TYDZIEŃ DEBATANCKICH ZWYCIĘSTW KOLBERGA

Miniony tydzień był bardzo ważny dla koła debatanckiego z naszej szkoły. Już we wtorek drużyna, w której skład wchodzą uczniowie z klas 3a1 i 3e1 zaczęli pełną parą i wzięli udział w Ogólnopolskim Mini Turnieju Debat Oksfordzkich. Bruno Galas, Natan Antkowiak, Sara Gniadek oraz Mikołaj Sałacki spisali się fenomenalnie.

 

Wygrali każdą debatę, a ich retoryczne zmagania zakończyły się zwycięstwem w  debacie finałowej. Teraz czeka na nich ostatnia debata o zwycięstwo.

Z niecierpliwością wyczekujemy tego dnia!

Debatanckie emocje nie zdążyły jeszcze opaść, a już w sobotę dwie drużyny z Kolberga wzięły udział w eliminacjach do Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Drużyna z klasy 3d1 w składzie:  Joanna Serdecka, Julia Klimaszyk, Igor Ratajczak, Tomasz Jąder i drużyna z klasy 2d w składzie Joanna Nowacka, Marta Brygier, Liliana Bąk i Wiktoria Kraszewska miały okazje zmierzyć się z wieloma bardzo dobrymi drużynami z całej Wielkopolski. Po całym dniu debatanckich potyczek obie drużyny awansowały do kolejnego etapu turnieju zajmując drugie miejsca w grupach. Oznacza to dalszą przygodę z Wielkopolskim Turniejem Debat Oksfordzkich, tym razem już na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Trzymacie kciuki 10 grudnia !

 

                                                                                                                                        Igor Ratajczak

« powrót Drukuj

Czytaj również: