Świąteczne spotkanie

Dodano 21 grudnia 2018
Świąteczne spotkanie

Na pełną wzruszeń i emocji uroczystość zaproszenie przyjęli goście: Pan Piotr Ruszkiewicz – Burmistrz Miasta Kościana, Pan Maciej Zielonka – Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana oraz Pan Adam Bartkowiak – Przewodniczący Rady Rodziców.

Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz życzyli Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom, aby nadchodzące dni były czasem spokoju, refleksji i prawdziwej radości, a następnie Licealistki i Licealiści (wsparci także przez Absolwentów) zaprosili nas na bogatą i barwną artystyczną ucztę. Wystąpił zespół dziewcząt (fagot, klarnet, trąbka, flet, skrzypce), który wykonał najbardziej znaną na świecie kolędę – „Cichą noc”. Następnie mogliśmy usłyszeć : refleksyjną „Kolędę dla nieobecnych”, napisaną pod koniec XVIII wieku przez  oświeceniowego poetę, Franciszka Karpińskiego – kolędę „Bóg się rodzi” oraz utwory: „Mizerna cicha”, „Kolęda Maryi” , „Mario, czy Ty wiesz?”, które wybrzmiały przy wtórze członków szkolnego zespołu „Twoja była” oraz Absolwentów.

Po raz kolejny mogliśmy podziwiać szkolny chór, który zachęcał nas do wspólnego śpiewania kolęd „Lulajże Jezuniu” i „Jezus malusieńki”.

Tegoroczne bożonarodzeniowe spotkanie było niezwykłe także za sprawą świątecznego pokazu mażoretki oraz układu tanecznego dziewcząt z kl. IIa.

Dziękujemy wspaniałym artystom z KOLBERGA za chwile refleksji i dostarczone nam radosne przeżycia!

W programie wystąpili Uczniowie: Irmina Stasik, Karina Dudziak, Magda Kostrzewa, Zofia Potok, Jagoda Matuszczak, Milena Skórzewska, Martyna Skrzypczak, Patrycja Kuraszyk, Katarzyna Mróż, Katarzyna Dudziak, Nina Turczynowska, Gabriela Itkowiak, Jakub Janowicz, Jakub Sowa, Paweł Dyszkiewicz, Jędrzej Szczerbal, Mateusz Bossy, Vanessa Smoczyk, Zuzanna Ruskowiak, Julia Królik, Gabrysia Bardyan, Adrianna Nowak, Wiktoria Wieszczeczyńska, Jagienka Szatkowska, Alicja Sobecka, Bartek Burnus, Julia Grypczyńska, Julia Gulik, Kaja Wujczak, Kamil Olech, Kamila Bajonczak, Magda Dworczak, Marta Maćkowska, Wiktoria Rataj, Milena Frąckowiak, Natalia Dhalke, Roksana Jessa, Sylwia Kurzawa, Zuzanna Kasperska, Zuzanna Ustasiak oraz Absolwenci: Janusz Maćkowiak, Tomasz Kiljańczyk. Opiekę artystyczną nad Wykonawcami sprawowali: prof. Magdalena Nowak, prof. Krzysztof Wopiński oraz ks. Jurand Żelisławski.

Niech Święta Bożego Narodzenia zbliżają kolędą, niosą nadzieję, pachną choinką, przyniosą spokój i wytchnienie! Wesołych Świąt!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek