Świąteczne dary!

Dodano 04 kwietnia 2022
Świąteczne dary!

Organizatorem zbiórki żywności był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”, natomiast sponsorami akcji: miasto Leszno, stacja paliw „Jespol”, firma Widruk Bis oraz firma „Biurimex” z Leszna.

Zbiórka żywności przeprowadzona została w piątek 01.04.2022 r. w godz. od 14.00 do 19.00 oraz w sobotę, w dniu 02.04.2022 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00.

W zbiórce żywności uczestniczyło 56 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 3 supermarkety na terenie Kościana: Netto, Lidl oraz Biedronka przy Al. Kościuszki.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Wielu klientów supermarketów zachęcanych przez wolontariuszy przekazało  produkty żywnościowe. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, ryżu, kaszy, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !