« powrót 25 września 2019

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z wizytą w klasie 1d1

Absolwenci KOLBERGA z wizytą w kl. 1d1

W czwartek,  19.09.2019r. odwiedzili nas  absolwenci ILO,  byli uczniowie naszej Pani profesor Podgórskiej. Aktualnie studiują na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, prestiżowej uczelni wyższej,  najstarszej w Polsce, założonej przez Kazimierza Wielkiego.

Marlena jest studentką I roku studiów II stopnia pedagogiki szkolnej z terapią, a Dariusz – IV roku prawa. Nasi Goście przygotowali prezentację multimedialną,  przedstawil nam mnóstwo ciekawych informacji przydatnych podczas  studiów,   m.in. ile przedmiotów  warto zdawać na poziomie rozszerzonym, akademik czy najem, co w ogóle oznacza ,,studiować", oraz czy uniwersytet to tylko nauka.

Mieliśmy okazję obejrzeć legitymację studencką i  wydawnictwa upamiętniające inaugurację roku akademickiego z różnych lat. Wspólnie zastanawialiśmy się nad istotnymi dla nas sprawami. Cała nasza klasa była zachwycona postawą  byłych  uczniów ILO. Jesteśmy Im bardzo wdzięczni za poszerzenie naszej wiedzy na temat dalszej edukacji po liceum i zapraszamy za rok. Dziękujemy!

Zofia Lipowicz kl. 1d1