Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej pracy

Dodano 04 września 2017
Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej pracy

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od przypomnienia tragicznych wydarzeń z 1939 roku. Uczciliśmy minutą ciszy pamięć bohaterów II wojny światowej, a młodzież złożyła wiązankę pod tablicą pamiątkową ku czci pomordowanych profesorów.

Pani Dyrektor Małgorzata Andersz serdecznie powitała na inauguracji zebranych uczniów, nauczycieli oraz gości. Pani Dyrektor - wskazując bogatą ofertę dydaktyczną i pozalekcyjną liceum - zachęcała do aktywności w kolejnym roku szkolnym, wszak – jak pisał Paulo Coelho w „Walkiriach”: „Bramy raju zostaną otwarte dla tych, którzy postanowią tam wejść. Świat należy do tych, którzy mają odwagę śnić i przeżywać na jawie swoje sny”.

Podobnie jak w latach poprzednich uroczystość inauguracji roku wzbogacana była o wykład pracownika naukowego. W tym roku wysłuchaliśmy wystąpienia Pana prof. dr  hab. Łukasza Donaja z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który zaprezentował wykład: “Masza” – “ofiara” czy “koń trojański” rosyjskiej wojny informacyjnej?

Już po raz trzeci - podczas rozpoczęcia roku szkolnego - odbyła się gala wręczenia nagród w turnieju „Liga klas”. Tym razem wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania wygrała klasa: 3a, drugie miejsce zajęła klasa: 3g, a na trzecim stopniu podium znalazła się klas: 3d.

Zanim uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, mogliśmy uczestniczyć w pięknym muzycznym koncercie. Na scenie zaprezentowali się wokaliści: Nikodem Matuszewski i Adrian Gbiorczyk, którym akompaniował Adam Ryba… miejmy nadzieję, że przez wszystkie wyzwania roku szkolnego 2017/2018 przejdziemy śpiewająco – tak rewelacyjnie jak chłopacy!

Roku szkolnego owocnego w wielkie i małe sukcesy!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek