Rekolekcje Wielkopostne

Dodano 19 marca 2016
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 14 do 16 marca w naszej szkole tradycyjnie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Społeczność szkolna podzielona na 2 grupy uczestniczyła na przemian w naukach rekolekcyjnych w Farze kościańskiej oraz w zajęciach szkolnych. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił ks. Daniel Wachowiak, wikariusz z parafii pw. świętego Łukasza w Poznaniu. Przepowiadanym słowem próbował nas przygotować do zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz zwrócić nasza uwagę na kwestię wiary.

Dziękujemy ks. Danielowi, ale także młodzieży, która – po raz kolejny – bardzo mocno zaangażowała się w przygotowanie rekolekcji. Dziękujemy tym, którzy swoimi talentami muzyczno-wokalnymi pomogli nam dobrze przeżyć te rekolekcje.

W drugim dniu rekolekcji maturzyści udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. W tym roku dodatkowy krzyż stanowiła dla nas pogoda. Przenikliwe zimno oraz śnieg sprawiły, że zapamiętamy ten dzień na długo. Na miejscu odprawiliśmy drogę krzyżową, mieliśmy czas na obiad, zwiedzanie i modlitwę, aby na zakończenie pełni sił uczestniczyć we Mszy świętej. Na Jasnej Górze przed cudownym wizerunkiem zawierzaliśmy Maryi samych siebie, naszych bliskich, szkołę, czas matury i wyboru życiowego powołania.

Ks. Adrian Szafranek

Zdjęcia: ks. Adrian Szafranek, Aleksandra Kaczmarek