« powrót 03 października 2019

Prawybory parlamentarne w KOLBERGU

W dniu 2 października 2019 r. w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie przeprowadzone zostały prawybory parlamentarne do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

PROTOKÓŁ PRZEBIEGU PRAWYBORÓW PARLAMENTARNYCH W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. OSKARA KOLBERGA W KOŚCIANIE W DNIU 2. 10. 2019 r.

 

W dniu 02 października 2019 r. w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie przeprowadzone zostały prawybory parlamentarne do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiednio 36 i 94 okręg wyborczy. Z inicjatywą przeprowadzenia prawyborów wystąpił Szkolny Klub Europejski „Kolberg”.

Szkolna Komisja Wyborcza odpowiadała za przygotowanie, przeprowadzenie oraz opracowanie wyników wyborów. W jej skład wchodzili:

Wiktoria Wieszczeczyńska – przewodnicząca – klasa IIC

Marianna Grzelczyk - członek komisji –– klasa IIC

Weronika Hohensee - członek komisji –– klasa IIC

Olga Orlik - członek komisji –– klasa IIC

Dawid Chojnacki - członek komisji – klasa IIC

 

Prawybory rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 13.45.

Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie tj. 644 uczniów oraz 76 pracowników szkoły, w sumie 720 osób.

W prawyborach parlamentarnych wzięło udział 279 uczniów, w tym 72 z klas pierwszych po gimnazjum, 77 z klas pierwszych po szkole podstawowej, 70 klas drugich oraz 60 z klas trzecich. Wśród pracowników udział wzięło 20 osób. Frekwencja wyniosła odpowiednio: 50,34% w klasach pierwszych po gimnazjum, 51,33% w klasach pierwszych po szkole podstawowej, 41,42% w klasach drugich oraz 32,96% w klasach trzecich. Frekwencja wśród wszystkich uczniów wyniosła 43,32%. Frekwencja wśród pracowników szkoły wyniosła 26,31%. Frekwencja wszystkich uprawnionych do głosowania w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga wyniosła 41,53%.

Wydano 299 kart do głosowania w wyborach do Sejmu RP oraz 299 kart do głosowania w wyborach do Senatu RP.

Głosów ważnych oddano 284, co stanowi 94,98%.

Głosów nieważnych oddano 15, co stanowi 5,01%.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Na listę nr 1 oddano łącznie głosów 51, co stanowi 17,95% wszystkich ważnych głosów

Na listę nr 2 oddano łącznie głosów 34, co stanowi 11,97% wszystkich ważnych głosów

Na listę nr 3 oddano łącznie głosów 62, co stanowi 21,83% wszystkich ważnych głosów

Na listę nr 4 oddano łącznie głosów 43, co stanowi 15,14% wszystkich ważnych głosów

Na listę nr 5 oddano łącznie głosów 94, co stanowi 33,09% wszystkich ważnych głosów

Szczegółowe wyniki wyborów

Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - – łącznie 51 głosów

1       GRZYB Andrzej Marian                              12 głosów

2       WALKOWSKI Piotr                                      0 głosów

3       KOBUS Bartosz Marek                                9 głosów

4       GÓRALCZYK Agnieszka Magdalena              1 głos

5       MARSZAŁEK Franciszek                              1 głos

6       MAŁYCHA Wiesława                                   2 głosy

7       GRZESIEK Jan                                          1 głos

8       MARTYN Grzegorz Piotr                             2 głosy

9       BANAŚ Małgorzata                                    0 głosów

10     PIERZCHLEWICZ Piotr                               1 głos

11     KONOPKA Jacek                                        1 głos

12     PERSKI Janusz Aleksander                         1 głos

13     KUCHARSKA Beata                                    1 głos

14     PIEKARSKA-NOWAK Karolina Justyna          1 głos

15     RYBACKA Agnieszka                                  0 głosów

16     MOTYLEWSKI Alojzy Ignacy                        0 głosów

17     KRAKOWIAK Małgorzata                             1 głos

18     KOŻAŃSKA Kinga                                      0 głosów

19     WYSOTA Bożena Mariola                            0 głosów

20     KINAL Dorota Katarzyna                          14 głosów

21     WASIELEWSKI Maciej Paweł                     1 głos

22     KOBUS-MARCZAK Joanna Jolanta             0 głosów

23     KUBIAK Andrzej                                      0 głosów

24     GRABOWSKI Krzysztof Andrzej                 2 głosy

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – łącznie 34 głosy

1       DZIEDZICZAK Jan Michał                            12 głosów

2       ŁAWNICZAK Tomasz                                     1 głos

3       MOSIŃSKI Jan                                              0 głosów

4       MALĄG Marlena Magdalena                            1 głos

5       KALETA Piotr Marek                                      1 głos

6       CZECHAK Lidia                                            0 głosów

7       BIERŁA Leszek Józef                                    0 głosów

8       SOWA Marek Jan                                         8 głosów

9       MICHNIEWICZ Romuald Michał                     0 głosów

10     SÓJKA Katarzyna                                        3 głosy

11     KUBIAK Agnieszka Beata                             1 głos

12     KOZŁOWSKI Jerzy                                       0 głosów

13     JANUSZKIEWICZ Piotr Józef                         1 głos

14     DZIEDZIC Krzysztof Józef                            0 głosów

15     SZYMONIAK Czesław Jan                              0 głosów

16     ŚNIEGOCKA Alicja Maria                               0 głosów

17     KALAK Sławomira Maria                                0 głosów

18     SŁOWIŃSKA Dorota                                      2 głosy

19     JAGODZIŃSKI Maciej Antoni                          0 głosów

20     ANDRZEJEWSKA Teresa Małgorzata                1 głos

21     NAWROT Joanna                                           1 głos

22     SZCZERBAŃ Jan Franciszek                           0 głosów

23     BĄKOWSKI Marek                                         2 głosy

24     PLICHTA Andrzej                                          0 głosów

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ – łącznie 62 głosy

1       SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej                    16 głosów

2       MAZUR Marek Miłosz                                     3 głosy

3       PAWLICZAK Karolina Monika                         6 głosów

4       BŁAŻEJCZAK-KLECZEWSKA Beata                 3 głosy

5       WAJS Józef Włodzimierz                               7 głosów

6       SŁODOWY Zbigniew Edward                          0 głosów

7       KŁOSOWSKI Krzysztof                                  1 głos

8       SYNORACKI Krzysztof                                  0 głosów

9       ZALESIŃSKI Zbigniew Stanisław                    2 głosy

10     KĘDZIA Ewa                                                1 głos

11     HUMELT Bożena Maria                                   0 głosów

12     TRĄBKA Sławomir                                        2 głosy

13     STACHOWIAK Arkadiusz                               0 głosów

14     SZYMAŃSKA Alina Bernadeta                         0 głosów

15     CIEŚLAK Elżbieta                                          0 głosów

16     WITCZAK Violetta Małgorzata                        1 głos

17     STĘPNIAK Grzegorz                                      0 głosów

18     GURDEK Monika                                           4 głosy

19     MACHOWSKA Angelika Justyna                      0 głosów

20     HIBNER Karol                                               0 głosów

21     KAŹMIERCZAK Bernardyna                           3 głosy

22     JASZCZYK Grażyna Antonina                        1 głos

23     NOWACKI Konrad                                        8 głosów

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ – łącznie 43 głosy

1       STOCH Witold Adam                                      13 głosów

2       CZECH Ireneusz Wojciech                              2 głosy

3       IDKOWIAK Dominik                                       2 głosy

4       WIECZOREK Antoni Jerzy                               2 głosy

5       KOIS Piotr                                                     2 głosy

6       DOLATA Dominik Jan                                      2 głosy

7       PASEK Michał Szymon                                    3 głosy

8       SKROBAŁA Mariusz                                         1 głos

9       FIEBICH Mikołaj                                             2 głosy

10     WELKE Rafał Dariusz                                      0 głosów

11     KURZAWSKA Julia                                         1 głos

12     KROŚNIEWSKA Lucyna Anna                          0 głosów

13     MĄKA Mikołaj                                                1 głos

14     OSZMIAN Joanna                                          1 głos

15     STOCH Anna Bożena                                    4 głosy

16     SKORUPIŃSKA Danuta                                  0 głosów

17     SPIESZALSKA Janina                                    0 głosów

18     MAŚLAK Arkadiusz Krzysztof                         5 głosów

19     KORDYLAS Marta Anna                                 1 głos

20     KUŚWIK Andrzej Antoni                                1 głos

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI – łącznie 94 głosy

1       WITCZAK Mariusz Sebastian                         8 głosów

2       URBANIAK Jarosław Piotr                              3 głosy

3       HENCZYCA Bożena Katarzyna                        2 głosy

4       RUSIECKI Grzegorz Stanisław                       10 głosów

5       BUDNIK Marzena Katarzyna                           0 głosów

6       KOWALSKA Milena Magdalena                        4 głosy

7       JAKUBOWSKI Szymon                                   3 głosy

8       KUSIAKIEWICZ Piotr                                     0 głosów

9       MOEGLICH Daniel Adam                                0 głosów

10     MARTUZALSKI Stanisław Franciszek                1 głos

11     SOWA Aleksander Stanisław                          32 głosy

12     GAGATEK Marcin Andrzej                              12 głosów

13     WODZIŃSKA Marzena Renata                        2 głosy

14     SZYMAŃSKI Sławomir                                   0 głosów

15     WYSOGLĄD Wojciech                                    1 głos

16     BARCZYK Marcin                                          1 głos

17     KOŁODZIEJ Aleksander Piotr                         4 głosy

18     CHOJNACKI Mariusz Marek                           3 głosy

19     WALCZAK Magdalena Izabela                       1 głos

20     DZIUBKA Ewa                                             4 głosy

21     BALCER Urszula Maria                                  1 głos

22     MACHOWIAK Adriana Irena                           0 głosów

23     MOCEK Zuzanna                                           2 głosy

24     ŁUCZAK Alicja                                              0 głosów

 

Wybory do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

1 KOŚMIDER Adam Andrzej – KW Prawo i Sprawiedliwość – 38 głosów – 13%

2 TRAWKA Mariusz Kazimierz – KW Narodowego Odrodzenia Polski – 59 głosów – 19%

3 ZIEMNIAK Wojciech Stanisław – KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni – 199 głosów – 65%

 

FREKWENCJA WYBORCZA W KLASACH

Klasy pierwsze (po szkole podstawowej)

Klasa 1a1 – 0/30 – 0% (klasa na wycieczce)
Klasa 1b1 – 29/30 – 96,66%
Klasa 1c1 – 14/30 – 46,66%
Klasa 1d1 – 17/30 – 56,66%
Klasa 1e1 – 17/30 – 56,66%
Klasy pierwsze (po gimnazjum)

Klasa 1A – 11/30 – 36,66%
Klasa 1B – 28/30 – 93,33%
Klasa 1C – 25/25 – 100%
Klasa 1D – 1/28 – 3,57%
Klasa 1E – 7/30 – 23,33%
Klasy drugie

Klasa 2AB – 16/21 – 76,19%
Klasa 2C – 27/29 – 93,10%
Klasa 2D – 3/29 – 10,34%
Klasa 2E – 17/30 – 56,66%
Klasa 2F – 5/31 – 16,13%
Klasa 2G – 2/29 – 6,89%
Klasy trzecie

Klasa 3A – 8/20 – 40%
Klasa 3B – 4/21 – 19,04%
Klasa 3C – 15/30 – 50%
Klasa 3D – 7/26 – 26,92%
Klasa 3E – 10/30 – 33,33%
Klasa 3F – 16/28 – 57,14%
Klasa 3G – 7/27 – 25,92%

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka