« powrót 04 września 2018

Powinniśmy. Możemy. Uda nam się!…

… pełni wiary i energii do pracy 3 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2018/2019

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od przypomnienia tragicznych wydarzeń sprzed 79 lat. Uczciliśmy minutą ciszy pamięć bohaterów II wojny światowej, a młodzież złożyła wiązankę pod tablicą pamiątkową ku czci pomordowanych profesorów.

Pani Dyrektor Małgorzata Andersz serdecznie powitała na inauguracji zebranych uczniów, nauczycieli oraz gości – Pana Michała Jurgę - Burmistrza Miasta Kościana, Pana Marka Wyrzykiewicza - Przewodniczącego Rady Rodziców oraz Pana dr. Krzysztofa Dudę z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Pani Dyrektor - wskazując bogatą ofertę dydaktyczną i pozalekcyjną liceum – przypomniała, że: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”.

Podobnie jak w latach poprzednich uroczystość inauguracji roku wzbogacona była o wykład pracownika naukowego. W tym roku wysłuchaliśmy wystąpienia Pana dr. Krzysztofa Dudy, który z wielką swadą zaprezentował wykład: "Gdzie Wielka Słonica jest głową państwa, czyli kilka słów o nietypowych ustrojach politycznych".

 

Już po raz czwarty - podczas rozpoczęcia roku szkolnego - odbyła się gala wręczenia nagród w turnieju „Liga klas”. Tym razem wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania – po raz pierwszy w historii - wygrały dwie klasy: 2c i 3a, trzecie miejsce zajęła klasa: 3c.

Owocnego w sukcesy roku, wszak „Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce”.

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek

Patrycja Ganczarek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka