Poseł Wojciech Ziemniak

Dodano 22 kwietnia 2013
Poseł Wojciech Ziemniak

Dużo zawdzięczam swoim nauczycielom w Kolbergu

Tego m. in. dowiedzieli się aktualni uczniowie ”Kolberga” przybyli w poniedziałek 22 kwietnia do auli kościańskiego liceum na spotkanie z absolwentem, posłem na Sejm RP, Wojciechem Ziemniakiem, maturzyście z 1975 roku.

Wojciech Ziemniak w swoim stylu szybko nawiązał kontakt z widownią i dlatego jego niemal godzinę trwający monolog nikogo nie zanudził. Głównym wątkiem przewijającym się przez całe wystąpienie był okres nauki (i nie tylko) w kosciańskim liceum. Pan Poseł wymienił dwóch profesorów, którym najwięcej zawdzięcza: prof. Jana Kaczóra, nauczyciela WF, który zaszczepił mu zamiłowanie do sportu i do organizowania wyjazdów i imprez, oraz prof. Kazimierza Mizerkę, nauczyciela matematyki, dzięki któremu nauczył się systematyczności i wytrwałosci w dążeniu do wytyczonego celu. Wspomniał także o innych profesorach, którzy pozytywnie na niego wpłynęli i także mieli wpływ na jego przyszłość.

Pan Wojciech nie omieszkał także wspomnieć o swojej aktualnej sprawności fizycznej (poprzedniego dnia przepłynął ciągu godziny 50 długości basenu sejmowego), a kontynuując myśl, zaapelował do uczniów o pamiętanie o utrzymywaniu sprawności fizycznej.

Czytaj także

Grupa Rekonstrukcji Historycznej
07 listopada 2023
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Tschuff "
Lekcja poezji w klasie 1g
06 grudnia 2023
Lekcja poezji w klasie 1g
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską
14 listopada 2023
Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską