« powrót 24 czerwca 2017

Podsumowaliśmy kolejny rok

Słowami „Semper in altum” – /ZAWSZE WZWYŻ/ - Pani Dyrektor Małgorzata Andersz podsumowała rok szkolny 2016/2017.

Słowami „Semper in altum” – /ZAWSZE WZWYŻ/ - Pani Dyrektor Małgorzata Andersz podsumowała rok szkolny 2016/2017.

Piątkowa uroczystość, 23 czerwca br., bogata była w wyjątkowe chwile. Pani Dyrektor zaprezentowała listę dydaktycznych dokonań – mogliśmy przypomnieć sobie o sukcesach, których byliśmy świadkami i uświadomić, że każdy z nas w minionych miesiącach odnosił zwycięstwa. Goście: Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana – p. Piotr Ruszkiewicz i Przewodniczący  Rady Rodziców – p. Marek Wyrzykiewicz  dziękowali za wytężoną pracę uczniom, profesorom i pracownikom szkoły oraz życzyli wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Gościem specjalnym tegorocznego zakończenia roku była Młodzież z Izraela oraz ich opiekunowie dr Shmulik Lahre i Anan Araidy – grupa od kilku dni gości w Polsce w ramach wymiany młodzieży pomiędzy naszą szkołą a izraelską organizacją pozarządową I&EYE.

Po przemówieniach wręczone zostały nagrody – świadectwo z wyróżnieniem w bieżącym roku szkolnym uzyskało ponad 70 licealistów z klas pierwszych i drugich. Imponujący wynik najlepiej dowodzi, że był to rok owocny w sukcesy.

Społeczność szkoły podziękowała odchodzącym na emeryturę: Pani Profesor Janinie Wawrzyniak, wieloletniej nauczycielce biologii oraz Pani Dorocie Jaworskiej, wieloletniej szefowej kuchni. Były to bardzo wzruszające chwile – filmy, zdjęcia, występy artystyczne, przemówienia ukazywały wielką wdzięczność nas wszystkich za oddaną pracę na rzecz Społeczności KOLBERGA.

Uroczystość zakończyła się wspaniałym występem artystycznym – licealiści oraz absolwenci przypomnieli wyjątkowe chwile mijającego roku szkolnego oraz zaprezentowali się w bardzo rozrywkowym muzycznym repertuarze. Gratulujemy i dziękujemy!

Przed nami 69 dni wakacyjnego relaksu! Niech będzie to czas owocny w bezpieczne i niezapomniane podróże, wypoczynek i radość!

Ponownie spotkamy się w szkolnej auli już 1 września!

PIĘKNYCH WAKACJI – chwilo trwaj!

 

Wojciech Morawski

 

Zdjęcia: Robert Padurek

Kinga Nowacka

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka