Piątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Dodano 03 kwietnia 2023
Piątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Piątkowe popołudnie chętni uczniowie z klasy Ig (a więc uczący się języka polskiego na poziomie rozszerzonym!) spędzili pod opieką polonistek - pani wicedyrektor Natalii Danielczyk i profesor Iwony Czapli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Pogoda nie sprzyjała, padał rzęsisty deszcz, ale na warto było obejrzeć trwający 150 minut musical zatytułowany „Pippin” opowiadający o tym, jak zrobić w życiu coś wyjątkowego, co da prawdziwe spełnienie. Niezwykłe przeżycia zapewniły: fantazyjne kostiumy, widowiskowa choreografia, nieco absurdalne fabuła (z ogromną gęsią na scenie!), humor w stylu Monty Pythona, muzyka, a nawet… cyrkowe akrobacje i buchający na scenie żywy ogień.  Nie sposób było nie zauważyć odniesień do omówionej już w pierwszej klasie literatury średniowiecza i postaci króla Karola Wielkiego. Po spektaklu dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązał do budowy nowej siedziby teatru z największą w Polsce widownią na ok. 1200 miejsc.

uczniowie klasy Ig

Morza szum, ptaków śpiew