PUCHAR I ZŁOTO DLA KOLBERGA... ponownie

Dodano 10 czerwca 2017
PUCHAR I ZŁOTO DLA KOLBERGA... ponownie

10 czerwca 2017 r. drużyny I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie i ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie rywalizowały w kajakowych regatach. Start – inaczej niż poprzednim razem – wyznaczono na Olszynkach, meta znajdowała się obok przystani na Łazienkach.

Każda szkoła wystawiła 5 dwuosobowych osad, które dzielnie – zgodnie z duchem fair play – walczyły na wodzie o każdy centymetr przewagi.

KOLBERGA reprezentowali:

Mateusz Bajstok, Mateusz Kasperski, Kacper Otto, Nikodem Matuszewski, Mateusz Bąkowski, Szymon Szyguła, Szymon Maciejewski, Mikołaj Gozdek, Maciej Ścigacz, Jakub Sowa, Aleksander Adamczak, Nikodem Włodarski

Opiekunowie: prof. Maja Grzymała, prof. Janusz Stypiński

Emocje - podobnie jak w latach poprzednich - były ogromne. Stawką był puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościana – aby puchar przeszedł na własność szkoły, dana reprezentacja musi trzy razy pod rząd w kolejnych latach zwyciężyć regaty… w przyszłym roku zamierzamy zrealizować zapis! 4 wyścigi osad (na 5 rozgrywanych) zostały przez nas wygrane! Triumf był wspaniały, a zawody przebiegały w radosnej i pełnej sportowego ducha aurze. Po dekoracji medalistów oraz wzniesieniu pucharu mistrzów (dla takiego momentu warto nawet stracić głos podczas kibicowania), przyszedł czas na wspólny piknik.

Dziękuję naszym MISTRZOM - zarówno tegorocznym Absolwentom jak i Uczniom -  i ich Opiekunom za piękną, sportową postawę, emocje, walkę i reprezentowanie szkoły na najwyższym poziomie! To była piękna sobota!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Wojciech Morawski, Portal OTO PANORAMA - p. Bogdan Ludowicz

Relacja na portalu "Panoramy Leszczyńskiej"

Relacja na portalu KOSCIAN.NET