POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KOLBERGA 2016

Dodano 29 kwietnia 2016
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KOLBERGA 2016

W piątek, 29 kwietnia 2016 r.  kolejny rocznik absolwentów zakończył edukację w KOLBERGU.

199 absolwentek i absolwentów KOLBERGA odebrało świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego i już od środy, 4 maja rozpocznie maturalny maraton. Podczas wyjątkowej uroczystości każdy z nas mógł przypomnieć sobie dokonania minionych trzech lat… a jest się czym chwalić. Pani Dyrektor Małgorzata Andersz poinformowała, że na szczególne słowa uznania zasługuje 53 tegorocznych abiturientów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Pani Dyrektor przypomniała także najważniejsze sukcesy naukowe (w olimpiadach i konkursach) oraz sportowe.  

Podczas uroczystości po raz pierwszy w historii szkoły zostało przyznane Stypendium dr. Zbigniewa Piotrowskiego – matematyka, absolwenta „Kolberga” z 1971 r., wykładowcy amerykańskiego Youngstown State University – dedykowane najlepszemu matematykowi – absolwentowi szkoły. W bieżącym roku najwyższy matematyczny laur uzyskał Jakub Wąsik z klasy III a.  Stypendium wręczył Pan Marcin Piotrowski – syn doktora Piotrowskiego.

Nagrodzeni zostali także najlepsi sportowcy, członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W imieniu Absolwentów przemówiła Zuzanna Braszak, która
w mistrzowski retoryczny sposób podsumowała trzy lata współpracy w KOLBERGU… nadal słyszymy słowa: „Mieliście Państwo rację, że te trzy lata miną, zanim się obejrzymy. Mieliście rację, że nawiążemy tu przyjaźnie na całe życie. Mieliście rację, że matura przyjdzie szybciej niż ktokolwiek z nas się spodziewa. Bądźmy szczerzy: ona (MATURA) już tutaj jest.”

Zanim jednak matura się rozpocznie, mogliśmy wspólnie spojrzeć na nią z przymrużeniem oka… a to za sprawą wspaniałego filmu pt. „Sen niepokornego maturzysty”, którego autorami są Wojciech Kapusta z kl. 1f i profesor Krzysztof Wopiński. Jagoda Musielak i Jakub Wąsik - współpracując z profesorem Wopińskim, Wojciechem Kapustą i dyrekcją szkoły – stworzyli niezapomniane kreacje aktorskie. Była to prawdziwa filmowa uczta.

Mogliśmy wspólnie powspominać… dziękujemy absolwentom za przygotowanie pięknych filmów, artystom (muzykom i tancerzom) za cudowne, emocjonalne występy (trudno pogodzić się z faktem, że muzycy z zespołu „MOKRE KLUSIE” już się z nami żegnają!!!), prowadzącym za profesjonalizm i wszystkim licealistom KOLBERGA za pomoc w organizacji uroczystości.

Wszystkim Absolwentkom i Absolwentom życzymy powodzenia na MATURZE i szczęścia w dorosłym życiu! Będziemy za Wami tęsknić!

ZOBACZMY TO JESZCZE RAZ: Film "Sen niepokornego maturzysty" - scenariusz i reżyseria: Krzysztof Wopiński, montaż i efekty specjalne: Wojciech Kapusta.

Wojciech Morawski

zdjęcia: prof. Robert Padurek
Filip Malikowski, kl. 2a

Czytaj także

wykład w Wieży Ciśnień
14 lutego 2024
wykład w Wieży Ciśnień
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !
07 lutego 2024
Kolbergowicz Finalistą Olimpiady Języka Francuskiego !