Dodano 01 czerwca 2017

Ależ to była przygoda. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu kiedy to po raz pierwszy pojawił się pomysł stworzenia E-sportowej Ligi Kolberga w League of Legends. "Nasz młodości zapał niespokojny" i chęć stworzenia czegoś nowego popchnęły nas do przedstawienia naszej inicjatywy dyrekcji. Po uzyskaniu aprobaty władz naszego liceum wydawało nam się, że najtrudniejsze już za nami. Szybko okazało się, że mieliśmy rację - "wydawało nam się". Do udziału w turnieju zgłosiło się pięć pięcioosobowych zespołów. Zawodnicy wykazali się kreatywnością przy tworzeniu nazw swoich drużyn. W zmaganiach wzięły więc udział: Tomek Kiedy Płyta, Jest Dobrze, ETOSG (Epic Team Of Super Gamers), Poświętno 47 oraz Ekipa z Wadowic. Do wielkiego finału, który odbył się na auli szkoły zakwalifikowały się ekipy Jest Dobrze oraz Poświętno 47. Słów kilka należy również poświęcić wspaniałym ludziom, którzy pomocą materialną, ale również dobrym słowem i radą pomogli nam zorganizować to wydarzenie w murach szkoły. Dziękujemy firmie Czempiń.net, a w szczególności panu Adamowi Wojciechowskiemu, bez którego pomocy finał po prostu by się nie odbył. Dziękujemy również Przewodniczącemu Rady Miejskiej, który ufundował przepiękny puchar dla zwycięzców turnieju. Słowa podziękowania kierujemy również do dyrketor szkoły pani Małgorzaty Andersz oraz do wicedyrektorów - pana Wojciecha Morawskiego oraz pani Natalii Danielczyk za długie dyskusje na temat formatu turnieju, pomoc i radę, ale przede wszystkim za zaufanie, którym nas obdarzyli. We wszelkich sprawach związanych z informatyką nieoceniona była pomoc pana profesora Piotra Kunca, któremu również gorąco dziękujemy.

Pozostaje nam tylko ogłosić, że pierwszą edycję E-sportowej Ligi Kolberga wygrała drużyna Poświętno 47! Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że druga edycja odbędzie się już w przyszłym roku.

Życzenia Wielkanocne
26 marca 2024