« powrót 01 lutego 2022

Niezapomniana Biała Szkoła 2022

W dniach 10 – 14 stycznia 2022 klasa 3a1 pod opieką Pani Anny Kwaśniewskiej, Pani Mai Grzymały, Pani Weroniki Hemmerling-Brzezińskiej oraz Pana Marcina Bernarda (instruktora narciarstwa) udała się na pięciodniową wycieczkę do Zieleńca w ramach Białej Szkoły.

Pierwszego dnia, od razu po przyjeździe, wyruszyliśmy na stok. Tam, pod okiem instruktorów, doskonaliliśmy umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Po całym dniu spędzonym w Zieleńcu przejechaliśmy do Willi Scandii w Dusznikach-Zdrój, w której mieszkaliśmy podczas naszego pobytu. Przez kolejne dni, podzieleni na grupy, ćwiczyliśmy różne techniki zjazdowe. Każdego dnia, zwiększając swoje umiejętności, wspólnie z opiekunami wyruszaliśmy na coraz to bardziej wymagające trasy zjazdowe. Pogoda dopisała nam prawie w stu procentach. Nawet w mglistą środę i czwartek nie poddaliśmy się i dzielnie przez cały dzień bawiliśmy się, zjeżdżając na nartach i snowboardzie. Poza tym codziennie śnieg oraz słońce, zachęcały nas do aktywności na stoku.

W środę czekało na nas wiele atrakcji. Rano jak co dzień wybraliśmy się do Zieleńca na stok. Po powrocie udaliśmy się na obiad, a następnie pod nadzorem opiekunów wyruszyliśmy na spacer po Dusznikach-Zdrój. Zwiedziliśmy miasto, zobaczyliśmy Pijalnię Wód Mineralnych, kolorową fontannę i wiele innych ciekawych miejsc. Po takiej wyprawie w planie były “nocne jazdy”. Przy światłach wszyscy pokonywaliśmy różnorodne stoki.

Każdy przeżył świetne chwile wśród rówieśników i na pewno wyjazd ten pozostanie w naszych głowach na długo. Program naszego wyjazdu obejmował nie tylko naukę i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie. Codziennie z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach z matematyki i wychowania zdrowotnego. Wieczorami czas upływał na grze w bilarda czy innych grach rekreacyjnych i integracyjnych. Dzięki zróżnicowanym formom rozrywki każdy uczeń znalazł coś, co interesuje go najbardziej. Podczas powrotu z naszego wyjazdu wstąpiliśmy jeszcze do McDonald's, skąd wszyscy w super humorach wyruszyliśmy do Kościana.

 

Hubert Buchwald (kl.3a1)

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: