NAUCZYCIELE NIE MOGĄ ZAWIEŚĆ

Dodano 14 października 2015
NAUCZYCIELE NIE MOGĄ ZAWIEŚĆ

Chociaż od 1982 roku 14 października obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej (przedtem po prostu Dzień Nauczyciela), to podczas uroczystej akademii dużo mówiono właśnie o nauczycielach. Pani Dyrektor Małgorzata Andersz przytoczyła w swoim przemówieniu opinie wielu uczonych o zawodzie i misji pedagoga, ale najwymowniejsze jest przesłanie kardynała Stefana Wyszyńskiego do nauczycieli: „Czy myślicie, że jesteście zawodem? Nie! Nie jesteście zawodem! Tyle zawodów zawodzi, ale wy zawieść nie możecie. Wy nadal spokojnie i ofiarnie pełnić będziecie swoją misję i posłannictwo”. Wysoko postawił porzeczkę przed nauczycielami Prymas Tysiąclecia!

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za dotychczasową pracę, dzięki której uczniowie osiągają świetne wyniki na maturze, a nasze liceum uzyskało prestiżowy tytuł „wiarygodna szkoła”- chyba dobrze zrozumieliśmy zadanie postawione przez Prymasa? Nie zabrakło też w wystąpieniu Pani Dyrektor życzeń:  „Niech praca będzie dla Państwa przyjemnością”.

Życzenia złożyli także zaproszeni goście: ks. dziekan Czesław Bartoszewski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Tomczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej Kościana pan Piotr Ruszkiewicz. Burmistrz miasta Kościana, pan Michał Jurga, przesłał okolicznościowy list, który został odczytany przez dyr. Małgorzatę Andersz. Wielu nauczycieli i innych pracowników szkoły otrzymało medale, odznaczenia oraz nagrody. Dziękujemy za życzenia i wszelkie wyróżnienia!

Dziękujemy także wspaniałym uczniom, którzy przygotowali dla swoich pedagogów i innych pracowników wspaniały koncert życzeń! Prawdziwa uczta estetyczna: taniec w wykonaniu Dominika Kupki i Alicji Suszki, piosenki świetnie zaśpiewane przez Joannę Bartkowiak (3G) i Oliwię Adamczewską (1E) przy akompaniamencie zespołu o zabawnej nazwie „Mokre klusie” wprowadziły zebranych w auli w miły, właściwy dla święta nastrój. I do tego w tle zdjęcia z codziennego życia szkoły, w której wiele się dzieje.

„Dzień Edukacji Narodowej” to bardzo miłe święto: nauczyciele i uczniowie widzą, że są w szkole dla wspólnego celu, który doskonale zdefiniowała Pani Dyrektor: „By młodzież mogła rozwijać się we wspólnej Europie”.

Urszula Iwaszczuk

zdjęcia: Robert Padurek