Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

Dodano 27 kwietnia 2021
Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

Zaczęliśmy działać już w pierwszym semestrze na debatach wewnętrznych i Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich.  Dnia 13 i 14 marca dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Obie drużyny miały do przygotowania 4 tezy o tematyce społeczno-prawnej. W dobie e-learningu, spędzając dodatkowe godziny przed komputerem, obie drużyny ciężko pracowały nad niełatwymi tezami.

Etap eliminacji okazał się dla nas sukcesem. Obie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek.  Kolejny etap turnieju odbył się 10 kwietnia i polegał na przygotowaniu dwóch tez. Pierwsza drużyna z klasy 3F w składzie: Maja Prajs, Julia Gulik, Aldona Kotecka oraz Natalia Walachowska, niestety musiała zrezygnować z kolejnego etapu z powodu problemów zdrowotnych jednej z uczestniczek – w debatach wygrana jest ważna, ale przyjaźń i drużyna ważniejsze.

Druga drużyna z klasy 2d1 w składzie: Asia Serdecka, Julia Klimaszyk, Tomasz Jąder i Igor Ratajczak odniosła sukces wygrywając obie debaty. Kolejny etap Turnieju odbył się 17 kwietnia – tutaj po pełnej emocji, równej debacie musieliśmy uznać wyższość licealistów z Warszawy... tak więc zakończyliśmy swoją przygodę z ósmą edycją MPDO w gronie 32 najlepszych drużyn z całej Polski. Debatanci z naszej szkoły polemizowali z drużynami z Poznania, Warszawy, Gdańska i nie tylko.

Obie drużyny włożyły w turniej mnóstwo serca i pracy. Dzięki niemu mogliśmy dużo się nauczyć... ale na tym nie przestajemy! Moja drużyna już zaczyna przygotowania do kolejnego turnieju - tym razem historycznego pod nazwą „Będziem Polakami”.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować absolwentom naszej szkoły, byłym debatantom Kasi Markiewicz i Pawłowi Linke za wszelką pomoc, której udzielili nam w przygotowaniach do turniejów.

Julia Klimaszyk 2d1

Życzenia Wielkanocne