„Liderzy Europy”, czyli gra ekonomiczna z Santanderem

Dodano 15 czerwca 2019
„Liderzy Europy”, czyli gra ekonomiczna z Santanderem

Co to jest waluta? Kim jest akcjonariusz? Czym różni się karta debetowa od kredytowej? W jakim kraju walutą jest lew? - na takie i inne pytania z dziedziny gospodarki i ekonomii odpowiadali uczniowie z klas pierwszych D oraz F na lekcjach podstaw przedsiębiorczości w przedostatnim tygodniu nauki. Licealistów odwiedziły przedstawicielki Banku Santander Polska S.A, panie Maria Żołędziewska, Roksana Szyguła oraz Maria Dolata. Wzięliśmy udział w projekcie społecznym  kierowanym do młodzieży, który angażuje, edukuje i rozwija, jest również ciekawym sposobem utrwalenia wiedzy, a przy okazji sprawia wiele satysfakcji. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach rywalizowali w grze  „Liderzy Europy” polegającej na przemieszczaniu się po wybranych krajach dowolnym środkiem lokomocji. Po drodze musieli odpowiadać na pytania oraz rozwiązywać zadania z treścią, np.: W związku z inflacją cena żółtego sera wzrosła o 15%. Teraz ser kosztuje 30zł za kilogram. Ile kosztował przed podwyżką? Dobre odpowiedzi były premiowane określoną kwotą pieniędzy wyrażoną w euro. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone piłką z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej z roku 2018! Pozostałe drużyny otrzymały upominki w postaci powerbanku, toreb, długopisów i breloczków, a dla całej klasy przewidziany był słodki upominek. Młodzież z wielkim zaangażowaniem podeszła do rozwiązywanych zadań (niektórzy uczniowie nie chcieli wyjść na przerwę między lekcjami!). Dziękuję Paniom z Banku Santander za kolejną wizytę w naszej szkole oraz kreatywne i ciekawe zajęcia! Do zobaczenia za rok!

Dorota Motała

Śladami średniowiecza