Kolejna PREMIERA w KOLBERGU

Dodano 18 grudnia 2015
Kolejna PREMIERA w KOLBERGU

„Życie jest teatrem, aktorami ludzie” – myśl wyrażona przez Szekspira w doskonały sposób prezentuje ideę, którą Gabriela Zapolska umiejscowiła w „Moralności pani Dulskiej”. Artyści z KOLBERGA ponownie zachwycili widzów, którzy przybyli na premierę!

 

Środowe popołudnie, 16 grudnia 2015 roku, parter I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie – to – jak się okazało – najwspanialszy czas i najlepsze miejsce na artystyczne doznania w „przedświątecznym, żywiołowym szale”.

Po wielu tygodniach prób, 9 artystów z Grupy Teatralnej „TEatrium” zaprosiło widzów do udziału w kolejnej artystycznej podróży. Utwór Gabrieli Zapolskiej zmuszał do refleksji nad problemem drobnomieszczańskiej moralności i zjawiska kołtunerii oraz bawił komizmem sytuacyjnym.

Aktorzy starali się – odgrywając sceny napisane na początku XX wieku - odwzorować problemy współczesnego świata: konsumpcjonizm, materializm, egoizm i brak empatii w nieco ironiczny i karykaturalny sposób. Po raz kolejny udowodnili, że są doskonali i potrafią profesjonalnie wcielać się w trudne, wielogłosowe kreacje. Cały zespół współpracował, a każda aktorka i każdy aktor mimiką, słowem i ruchem scenicznym wyraziście przekazywali emocje. Wspaniała scenografia - przygotowana przez aktorów – w połączeniu z muzyczną oprawą, otwartością i profesjonalizmem młodych zaprocentowały.

Spektakl został dostrzeżony. Widzowie docenili trudy artystów, bardzo żywiołowo reagowali na przekaz, owacjami na stojąco dziękowali za kilkudziesięciominutowe przedstawienie.

Wspaniałe i niezapomniane kreacje aktorskie i artystyczne stworzyli:

Aniela Dulska – Zuzanna Braszak

Felicjan Dulski – Jakub Wąsik

Zbyszko – Adam Chudziński

Hesia – Jagoda Musielak

Mela – Oliwia Kopiejewska

Hanka – Alicja Lewandowska

Lokatorka – Ada Flisikowska

Juliasiewiczowa – Adrianna Stachowiak

MUZYKA - Tomasz Kiljańczyk

 

Jestem dumny z dokonań całej grupy „TEATRium” z Naszego Liceum – dla mnie ZAWSZE JESTEŚCIE MISTRZAMI! Współpraca z Wami to zaszczyt!

 

Opiekun grupy teatralnej

Wojciech Morawski

W załączeniu (na dole strony) MATERIAŁ OPUBLIKOWANY W RADIU ELKA (autor - red. Monika Kaczmarska-Banaszak) 

Zdjęcia:

Pani Monika Kaczmarska-Banaszak, Radio Elka

Marta Michałowska, kl. 3d;

 Dominika Szynkowska, kl. 3g;

Czytaj także

Lekcja poezji w klasie 1g
06 grudnia 2023
Lekcja poezji w klasie 1g
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
01 czerwca 2017
I Turniej o E-sportowy Puchar Ligi Kolberga
Inicjatywa Rady Rodziców -  monitory interaktywne  w Liceum
01 grudnia 2023
Inicjatywa Rady Rodziców - monitory interaktywne w Liceum