« powrót 02 listopada 2018

Izrael 2018 - dzień 2 (1 listopada)

Dzisiaj pojechaliśmy do historycznego miasta Akko (po polsku Akka). Jednak przed wyjazdem opiekunowie obu grup zostali przyjęci w szkole Ort przez nową panią dyrektor dr Ofrę Daher.

W szkole panował wyjątkowy spokój, bo uczniowie pisali … egzaminy śródsemestralne. Nowa dyrektor jest bardzo zaineresowana kontynuowaniem współpracy z nami.

O 9.30 pojechaliśmy pociągiem do Akko. Pociągi izraelskie jeżdżą bardzo punktualnie i bardzo cicho. Pan Shmulik oprowadził nas po tym historycznym mieście. W ciągu kilku tysięcy lat dziejów miasta przewinęło się przez nie wiele ludów i władców – Żydzi, Persowie, Babilończycy, Arabowie, a w średniowieczu swoje piętno odcisnęły też wyprawy krzyżowe. Chodziliśmy po murach obronnych wybudowanych właśnie przez krzyżowców. Przeszliśmy przez arabski bazar, gdzie niektórzy kupili aromatyczne przyprawy, a wszyscy pyszny sok ze świeżo wyciśniętych granatów. Na koniec przeszliśmy piękną promenadą  wzdłuż Morza Śródziemnego i pobyliśmy trochę na plaży. Woda kryształ i do tego ciepła. Do Sajur wróciliśmy około 5 po południu. Na wieczór zaplanowano imprezkę u rodziny, która gości Natalię i Bartka.

Urszula Iwaszczuk

« powrót Drukuj

Czytaj również: