Harmonogram jubileuszu

Organizator obchodów

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie

PROGRAM OBCHODÓW 100 - LECIA PIERWSZEJ MATURY

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W JUBILEUSZU MOŻLIWE POPRZEZ FORMULARZ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY LUB OSOBIŚCIE W SEKRETARIACIE SZKOŁY (parter)

Informujemy, że nie ma już miejsc na I część uroczystości - Koncert Absolwenci - Absolwentom, dlatego prosimy o niewpłacanie pieniędzy.

Istnieje możliwość wejścia do szkoły po koncercie, około godziny 16.00 i spotkania się w klasach.

Osoby zainteresowane wejściem do szkoły po koncercie prosimy o zgłoszenia telefoniczne tel. 65 5120404 wew. 46 oraz wpłatę na konto 25 zł  - opłata obejmuje serwis kawowym (ciasto,kawa, herbata, woda).

Wejście do szkoły  Absolwentów, którzy zarejestrowali się i opłacili udział w  pierwszej częśći - koncercie "Absolwenci- Absolwentom..." będzie możliwy od godziny 13.00. Każdy zgłoszony musi przejść poprzez punkt akredytacyjny.

W dniu jubileuszu 17 czerwca 2023r. szkoła będzie czynna do godziny 20.00.

Istnieje możliwość rejestracji i opłaty udziału w II części uroczystości - Bal Absolwentów.

Wpłaty należy dokonywać na konto Rada Rodziców przy I LO w Kościanie  80 8666 0004 2002 0100 3740 0003

w tytule podając imię i nazwisko oraz numer wygenerowany podczas rejestracji

WPŁATA POWINNA WPŁYNĄĆ W PRZECIĄGU 3 DNI OD DNIA REJESTRACJI (Jeśli wpłata nie zostanie w tym terminie uregulowana rejestracja przepada)

FORMULARZ ZAPISU

Część Pierwsza

„Lubię wracać w strony, które znam, po wspomnienia zostawione tam…”

WIELKI KONCERT „Absolwenci - Absolwentom”

max  liczba Absolwentów – 300 osób – zgłoszenia do 28 kwietnia br. lub do wyczerpania miejsc.

12.15

Uroczysta Msza Św. w Kościele Farnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Kościanie. Transmisja - live
Po Mszy Św.  Przemarsz z towarzyszeniem orkiestry do budynku szkoły.
13.15

Oficjalne odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 – lecie pierwszej matury w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie
 Rejestracja w punkcie akredytacyjnym, na parterze, wejście do szkoły.

13.30-14.15  Przejście do auli. Możliwość zwiedzenia Izby Pamięci – „Z pokolenia na pokolenie”.
14.30–16.00  Koncert „Absolwenci- Absolwentom” – „Lubię wracać w strony, które znam, po wspomnienia zostawione tam…”

Joanna Dudkowska – Urbaniak – dyrektor muzyczny – absolwentka 2002

Prowadzący ojciec i syn – Arkadiusz Wesołek – absolwent 1992

Maciej Wesołek – absolwent 2023

Artyści

Karolina Boguś – absolwentka 1996

Joanna Dudkowska – Urbaniak – absolwentka 2002

Gabriela Itkowiak - absolwentka 2017

Daria Kaczór – Boś – absolwentka 2012

Karolina Posała - Kończal – absolwentka 2002

Marek Smelkowski -  absolwent - 1997

Jacek Zjawin – absolwent 1997

Tomasz Boguś – nauczyciel chemii

Gościnnie:

Chuc Frazier

Mikołaj Lisowski

Mateusz Urbaniak

Realizator dźwięku i oświetlenia – Tomasz Maciejewski - absolwent 2014

Transmisja – live (prawdopodobnie)

16.00-17.15

Spotkania poszczególnych roczników w salach lekcyjnych oraz serwis kawowy.  Możliwość wykupu cegiełki na rzecz szkoły – książka – Kolberg w dekadzie przed 100-leciem pierwszej matury. Pozycja prezentuje również  nazwiska absolwentów, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły od początku istnienia szkoły do współczesności.

Książka będzie dostępna w dniu Zjazdu czyli  17 czerwca br. w holu szkoły.
Wspólne fotografie Absolwentów w przestrzeni szkoły lub na boisku.

Udział w Części Pierwszej z serwisem kawowym (ciasto,kawa, herbata, woda), filmowaniem i fotografowaniem I części - koszt: 50 złotych

Część Druga

„Lubisz....Lubisz wracać tam, gdzie byłeś już..."

WIELKI BAL  „Wspomnień czar” - ...... poloneza czas zacząć ......

max liczba Absolwentów i osób Towarzyszących - 400 osób – zgłoszenia do 28 kwietnia br. lub do wyczerpania miejsc.

18.00 - 3.00 Bal Absolwentów – Hotel Nenufar – Sala Bankietowa - ul. Boczna 21 Kościan
18.30

Powitanie i uroczyste rozpoczęcie balu.

Podczas balu:
1. Muzyka: Zespół Muzyczny

Set lista promocyjna

2. Menu

Udział w Części Drugiej - koszt z filmowaniem i fotografowaniem II części  – 250 złotych

Zdjęcia i filmy z obu części jubileuszu będzie można pobrać ze strony, która zostanie wskazana na stronie internetowej naszego Liceum w Zakładce:100-lecia matury.

Organizatorzy zastrzegają sobie drobne odstępstwa programowe i czasowe w podanym harmonogramie.

Film z jubileuszu 100-lecia pierwszej matury
11 lipca 2023
Film z jubileuszu 100-lecia pierwszej matury
Fotorelacja z jubileuszu już dostępna!
05 lipca 2023
Fotorelacja z jubileuszu już dostępna!
Uroczysty obiad dla tegorocznych Maturzystów!
29 czerwca 2023
Uroczysty obiad dla tegorocznych Maturzystów!