Finał „Deutsch ist easy” 2018

Dodano 17 kwietnia 2018
Finał „Deutsch ist easy” 2018

Dziesięciu uczestników, którzy w pierwszym etapie uzyskali najwięcej punktów z testu leksykalno – gramatycznego, przygotowało prezentację dotyczącą Austrii. Warto dodać, że w tym roku oprócz prac plastycznych niektórzy uczniowie zdecydowali się wykonać to zadanie w formie multimedialnej. Każdy uczestnik po dokonanej prezentacji musiał przekonać członków komisji, że to właśnie jego praca zasługuje na wygraną, a następnie odpowiedzieć na wylosowane pytanie dotyczące dnia codziennego, np. jak spędzasz weekend, kim chcesz zostać w przyszłości czy dlaczego warto uprawiać sport.

Pierwsze miejsce zdobyła Joanna Stasiak, uczennica klasy drugiej gimnazjum w Racocie.

Drugie miejsce uzyskała Amira Tim, uczennica klasy trzeciej gimnazjum nr 2 w Mosinie.

Trzecie miejsce zajął Daniel Michalak z Gimnazjum w Starych Oborzyskach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, chęci oraz wiedzy, a nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.

Dorota Motała

Małgorzata Bartkowiak