« powrót 25 listopada 2018

Dydaktyczna wyprawa klasy 1e

W dniu 22 listopada br. klasa Ie pod opieką wychowawcy Pani profesor Jadwigi Świstak oraz Pani profesor Iwony Orlik odbyła dydaktyczno-integracyjną wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie wysłuchaliśmy wykładu pt. "Rewolucja w chirurgii - pierwsze bezbolesne operacje". Dodatkowo mogliśmy zapoznać się z kilkoma urządzeniami medycznymi używanymi w przeszłości, mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy poświęconej wspomnieniu o życiu i dziele Prof. zw. dr hab. Wiktora Degi. Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy ekspozycję i chętnie zadawaliśmy pytania.

Integracyjną częścią była wizyta w Multikinie w Starym Browarze, jak się okazało mamy różne gusta, jeśli chodzi o gatunek filmowy, dlatego każdy z nas mógł zdecydować się na jeden z trzech filmów takich jak: "Dziadek do orzechów i cztery królestwa",  "Planeta Singli 2" oraz "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda".

Wróciliśmy z wycieczki zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie,  gotowi do działania i kształcenia swojej drogi naukowej. Wyjazd bardzo nam się podobał, więc z niecierpliwością oczekujemy na kolejny.

                                 

Ada Nowak kl.1e

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka