Dwa dni, dwie miejscowości, dwie klasy

Dodano 06 czerwca 2023
Dwa dni, dwie miejscowości, dwie klasy

Dwa dni, dwie miejscowości, dwie klasy  - tak najkrócej można streścić naszą wycieczkę. W dniach 30 – 31 maja 2023 r. aż 60 uczniów (czyli wszyscy!) z klas Ia oraz Ig wybrało się na wycieczkę do Niemiec pod opieką wychowawców: pani prof. Doroty Motały i pani prof. Iwony Czapli.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Berlina, gdzie zobaczyliśmy: Katedrę, Reichstag,  Wyspę Muzeów, Czerwony Ratusz i słynną Wieżę Telewizyjną – symbol stolicy Niemiec.  Mieliśmy chwilę czasu wolnego na Alexanderplatz,  by kupić pamiątki. Przejechaliśmy słynną Aleją  Unter den Linden, przy której znajdują się  Uniwersytet i Opera. Zwiedzaliśmy Muzeum Techniki, a później zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy Bramie Brandemburskiej, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych.

Drugiego dnia po zwiedzaniu nadszedł czas na relaks – rejs po kanałach Sprewy, posiłek na wyspie Lehde, a także spacer po urokliwym małym miasteczku Spreewald i zakupy na Rynku Ogórkowym, gdzie uczący się niemieckiego mogli wypróbować swoje umiejętności językowe.

Dopisała piękna pogoda i doskonałe humory!!! Dziękujemy naszym opiekunom pani prof. Małgorzacie Matysiak - Dudek i pani prof. Izabeli Pieprzyk.

uczniowie klas Ia i Ig

Wyprawa w Góry Suche