Duisburg 2019

Dodano 08 października 2019
Duisburg 2019

Miesiąc wrzesień - mimo że przez większość licealistów kojarzony jest z powrotem do obowiązków, dla niektórych uczniów I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie stał się przedłużeniem wakacji. Dnia 20 września w godzinach wieczornych przywitaliśmy naszych przyjaciół z Duisburga. Wymiana ze szkołą im M. Kopernika w Duisburgu a naszą szkoła odbyła się po raz 28.Następny dzień przeznaczyliśmy na integrację, większość czasu spędziliśmy razem na zakupach w poznańskich galeriach.i zwiedzaniu okolicy. Niedziela pozwoliła naszym gościom na zapoznanie się z naszymi rodzinami. Do Warszawy wybraliśmy się 23 września, wcześniej odbyło się spotkanie z Dyrekcją Szkoły i Burmistrzem Miasta Kościana. Pobyt w stolicy był bardzo przyjemny, a uczniowie nie sprawiali problemów. Podczas zwiedzania mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o Warszawie oraz przy okazji podziwiać architekturę tego miasta z Pałacu Kultury. Naszym kolejnym celem był Poznań, do którego wybraliśmy się dzień po przyjeździe z Warszawy- w czwartek 26 września. Tam podczas czasu wolnego mogliśmy pokazać naszym przyjaciołom Stary Rynek. Po powrocie zorganizowany został przez uczniów  naszego liceum oraz opiekunów poczęstunek pożegnalny, na którym obejrzeć mogliśmy zdjęcia z minionych dni. W piątek nastał czas pożegnania, a nasi goście w godzinach rannych wyjechali do domu. Dzięki opiekunom wycieczki - Pani prof. Małgorzacie Bartkowiak oraz Pani prof. Monice Bączkowskiej-Gapik, które czuwały nad nami podczas pobytu na wycieczkach, każdy mógł czuć się bezpiecznie. Wyjazd ten pozwolił nam poszerzyć świadomość kulturową, a także przełamać bariery językowe.

Gabrysia Staśkiewicz

Asia Kustosz, kl.IIIe