Dawid Bugajewski FINALISTĄ 70 Olimpiady Fizycznej

Dodano 21 kwietnia 2021
Dawid Bugajewski FINALISTĄ 70 Olimpiady Fizycznej

Niezwykle miło jest mi poinformować, że uczeń Dawid Bugajewski uzyskał tytuł finalisty 70. Olimpiady Fizycznej. Dawid jest dopiero uczniem klasy drugiej, a już osiągnął tak wielki sukces. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszcza tak wybitny uczeń. Tytuł finalisty gwarantuje Dawidowi najwyższą końcoworoczną ocenę klasyfikacyjną z fizyki, a na egzaminie maturalnym z tego przedmiotu otrzyma maksymalną ilość punktów do zdobycia, czyli wynik 100%. Życzymy Dawidowi dalszych sukcesów na olimpiadach przedmiotowych.

Olimpiada Fizyczna   jest organizowana corocznie od 1950 r. przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Składa się z trzech etapów. Podczas zawodów I stopnia uczniowie rozwiązują zadania w domu i następnie przesyłają do odpowiednich Komitetów Okręgowych.  Zawody II i III stopnia odbywają się, w warunkach kontrolowanych. II etap to eliminacje okręgowe podczas których uczestnicy rozwiązują zadania teoretyczne. Poprawnie rozwiązane zadania są przepustką do części doświadczalnej. Po części doświadczalnej Komitet Główny Olimpiady Fizycznej w Warszawie podaje listę uczestników zakwalifikowanych do finału. III etap czyli etap finałowy składa się też z dwóch części doświadczalnej i teoretycznej. Po sprawdzeniu zadań finałowych, publikuje się listę laureatów i finalistów.

Jacek Bartkowiak

nauczyciel fizyki

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024