DEUTSCH IST EASY – ROZSTRZYGNIĘTY!

Dodano 26 kwietnia 2016
DEUTSCH IST EASY – ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 25 kwietnia 2016 roku odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego „Deutsch ist easy”. Konkurs ten jest dwuetapowy. I etap składał się z testu leksykalno – gramatycznego, a etap II to prezentacja plakatu tematycznego (w tym roku: „Meine Freizeit, mein Hobby”) oraz odpowiedzi na losowo wybrane pytanie dotyczące podstawowych zagadnień leksykalnych z życia codziennego.

Do konkursu przystąpiło 69 uczniów, a do II etapu zakwalifikowano 15 najlepszych gimnazjalistów.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom różnorakich umiejętności (nie tylko językowych), był śpiew, taniec, popisy strażackie oraz umiejętności aktorskie na najwyższym poziomie. Konkursowe plakaty wykonane były bardzo pomysłowo z ruchomymi i przestrzennymi elementami. Uczniowie wykazali się również ogromną kreatywnością w doborze rekwizytów pomocnych w prezentacji. Odpowiedzi na losowo wybrane tematy również nie zaskoczyły naszych konkursowiczów. Poradzili sobie z nimi „SEHR GUT!”

W tym roku szkolnym LAUREATAMI KONKURSU zostali:

I Miejsce: Jagoda Maćkowiak z ZS nr 4 w Kościanie, opiekun Laureatki: p. mgr Hanna Kaczmarek,

II Miejsce: Miłosz Buchert z Gimnazjum w Borowie, opiekun Laureata: p. mgr Tomasz Kosmowski,

III Miejsce: Aleksandra Ruszkowska z ZS nr 3 w Kościanie, opiekun Laureatki: p. mgr Anetta Majewska

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia i gratulacje za udział w etapie finałowym.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w holu głównym naszej szkoły. To piękna i bardzo ciekawa wystawa.

Wszystkim Sponsorom i Darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy Laureatom, osobom wyróżnionym i wszystkim uczestnikom II etapu wspaniałej wiedzy i umiejętności aktorskich, które zostały zaprezentowane podczas poniedziałkowego konkursu.

Wir  gratulieren Euch ♥-lich!

Danke sehr!

Mam nadzieję, że te umiejętności otworzą przed Wami „każde drzwi po drodze”.

Sonia Stachowiak - Łasica

Zdjęcia: Filip Malikowski, kl. 2a