Czechy, Praga i Góry Stołowe

Dodano 30 kwietnia 2023
Czechy, Praga i Góry Stołowe

W dniach 18 – 19 kwietnia 2023 r. pod opieką Pani prof. Joanny Głowackiej – Wieczorek, Pani prof. Barbary Grzelki oraz Pana prof. Roberta Padurka uczniowie różnych klas wybrali się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi oraz w Góry Stołowe.

W pierwszym dniu udaliśmy się do Pragi, zwiedzając w niej najpierw dzielnicę Hradczany, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych zabytków takich jak Klasztor Loreta, Zamek Praski czy Katedra św. Wita. W tej dzielnicy znajdowało się również dużo punktów widokowych, co pozwoliło nam na podziwianie uroków Pragi oraz na zrobienie kilku pamiątkowych zdjęć. Później przeszliśmy przy brzegu Wełtawy i koło muzeum Franza Kafki, następnie przez Most Karola, udając się na Rynek Staromiejski w Pradze. Największą uwagę przykuł Ratusz, na którym umieszczono zegar astronomiczny. O pełnej godzinie tłumy turystów z zainteresowaniem wpatrują w jego stronę, by zobaczyć ruch ciał niebieskich oraz krótkie przedstawienie znajdujących się powyżej figurek. Mieliśmy również chwilę wolnego na zwiedzenie całego rynku oraz na zakup przeróżnych pamiątek. Po przejściu paru kilometrów ulicą Paryską udaliśmy się w stronę autobusu, którym dojechaliśmy na miejsce zakwaterowania w Dusznikach-Zdroju.

W dniu drugim po zjedzeniu pysznego śniadania w hotelu udaliśmy się do Parku Narodowego Gór Stołowych, w którym mogliśmy podziwiać bardzo urozmaicone formy skalne. Znajdowało się tam również wiele punktów widokowych, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy. Po zejściu na dół kierowaliśmy się do autobusu i udaliśmy się w stronę domu.

Dzięki tej wycieczce każdy z uczniów uzyskał wiele nowych informacji historycznych jak i geograficznych za co bardzo dziękujemy naszym niezawodnym opiekunom!

Maja Greckel, klasa 1h

Kolberg na Eurolidze!!!