CZY TAM CZYTAM – warto korzystać z propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury

Dodano 01 października 2021
CZY TAM CZYTAM – warto korzystać z propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury

Pani Magda – absolwentka Kolberga – przedstawiła  prezentację, z której uczniowie dowiedzieli się co nieco o studiowaniu polonistyki, a także omówiła swój projekt kółka literackiego - CZY TAM CZYTAM.

Prowadzenie takiego kółka jest marzeniem pani Magdy. Zawsze uwielbiała czytać i dyskutować o literaturze. Zajęcia kółka literackiego pomogą jego członkom zdobyć odwagę wypowiadania się. Odkryją też przed wieloma piękno literatury  zapisanej na papierze.

Wiktoria Biała, Adrianna Zapłata, kl. 1f

O wypowiedź poprosiliśmy Panią Magdalenę Bródkę:

„Już wkrótce w Kościańskim Ośrodku Kultury swoją działalność rozpocznie Koło Literackie CZY TAM CZYTAM, a do udziału serdecznie zapraszam wszystkich chętnych licealistów. Cieszę się, że mogłam się z Wami spotkać – jesteście fantastycznymi, młodymi ludźmi i już nie mogę doczekać się zajęć z Wami. Możemy zrobić wspólnie tak dużo! I niech Was to nie przeraża, bo ja zrobię wszystko, żebyście nie poczuli się osaczeni i przytłoczeni ogromem zadań, a kto wie – może właśnie dzięki naszym spotkaniom uda Wam się lepiej radzić sobie ze szkolną rzeczywistością. Bardzo bym tego chciała! Spotykajmy się wtedy, kiedy macie czas, ustalimy to wspólnie. Wiem, jak wiele macie pracy i obowiązków, ale słuchajcie – liceum to najlepszy czas na próbowanie, na szukanie siebie i rozwijanie swoich umiejętności. Nie macie czasu? Ale na co? Dla siebie? Nie zapominajcie o sobie!

Wszystkim, którzy do tej pory napisali na mój adres e-mail odpowiem: cieszę się, że mój pomysł przypadł Wam do gustu, nie zawiodę Was i sprawdźcie swoje skrzynki – do naszego pierwszego, stacjonarnego spotkania nie pozostanę w cieniu.

CZY TAM CZYTAM: Cotygodniowo o książkach i słowach. Będziemy czytać, pisać i rozmawiać o tekstach nurtujących i ciekawych. Koło Literackie od Was dla Was, żeby poszerzyć horyzonty czytelnicze, nauczyć się wyrażać siebie słowem, snuć opowieści i rozwijać się bez utraty tchu – ogranicza Was tylko wyobraźnia. Zaczniemy w jesiennej, październikowej aurze. Weźcie ze sobą przyjaciół i znajomych, zobaczcie, czym jest i będzie CZY TAM CZYTAM, a potem zdecydujcie – może to miejsce akurat dla Was.

Zapisy na zajęcia organizacyjne: magda.kok.kultura@gmail.com

Termin zajęć zostanie przesłany drogą mailową wszystkim zainteresowanym bliżej wyznaczonej daty.”

Wyprawa w Góry Suche
Wyprawa w Góry Suche