« powrót 27 września 2021

Bawiąc, uczyć - wyprawa do Poznania

Dnia 21 września br. klasa 3b1 i 2B pod opieką Pań profesor Barbary Grzelki, Joanny Głowackiej-Wieczorek, Anny Szponar-Krajewicz oraz Pana profesora Roberta Padurka wyruszyły na wycieczkę dydaktyczną do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki był Rezerwat Meteorytów. W rezerwacie wytyczono ścieżkę dydaktyczną. Przez cały rezerwat prowadzi szlak turystyczny, a ciekawe miejsca są opisane za pomocą tablic informacyjnych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu profesora Padurka na temat meteorytu oraz kraterów, w których powstały jeziora. Wszyscy udali się na spacer po rezerwacie, aby zobaczyć każdy powstały krater.

Kolejnym przystankiem było Muzeum Czekolady. Grupa mogła się dowiedzieć ciekawych informacji na temat powstania pierwszej na świecie czekolady oraz miejsc, gdzie ona powstaje każdego dnia. Następnie uczestnicy wycieczki mogli zrobić swoją własną czekoladę i zabrać ją do domu. Pobyt w muzeum bardzo zainteresował uczniów, wszyscy bardzo chętnie brali udział w wykładzie i się wypowiadali. Po tym jak wszyscy otrzymali już swoje smakołyki, wybraliśmy się na kręgle. Było wiele zabawy, a uczniowie mogli się integrować i poznawać.

 

Maja Rozwalka 

Oliwia Janiak 

Wiktoria Przybylska 

« powrót Drukuj

Czytaj również: