Apel Burmistrza Miasta Kościana

Burmistrz Kościana wystosował dziś apel do rodziców dzieci, które pozostaną przez najbliższe dwa tygodnie w domu.

Potraktujmy poważnie wypowiedź Ministra Zdrowia, który przypomina, że to nie jest czas ferii ani czas wolny. To czas kwarantanny, a nie czas spotkań towarzyskich. To czas, który dzieci powinny spędzić w domu, izolacji, starając się nie zakazić, jak i nie zakażać innych. Ten błąd został popełniony przez Włochy, gdzie młodzież, która nie chodziła do szkół wychodziła do klubów, restauracji itp. Proszę rodziców o przypilnowanie swoich pociech, aby jeśli to możliwe nie wychodziły z domów oraz unikały dużych skupisk ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię nowego koronawirusa. Obecnie jest ponad 118 000 przypadków zachorowań w 114 krajach na świecie, 4 291 osób straciło życie, tysiące walczą o życie w szpitalach. Apeluję, aby poważnie potraktować sytuację. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Burmistrz Miasta Kościana
Piotr Ruszkiewicz