17 października 2019

Zostań Odyseuszem!

Po raz piąty w Kościanie można wziąć udział w nieszablonowym, przyjaznym konkursie, w którym co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

16 października 2019

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2019

Koncert zespołu Metallica z orkiestrą symfoniczną San Francisco

16 października 2019

Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Potencjalne zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami.

15 października 2019

Artystyczne przedsięwzięcie "In Abstracto" - uczniowskie tomiki poezji

Wszystko zaczęło się w czerwcu br., kiedy pięcioro absolwentów naszego liceum - Joanna Człapa, Marta Sikora, Wiktoria Woźnicka, Mikołaj Cudny i Tymoteusz Lis oraz tegoroczna trzecioklasistka, Natalia Walkowiak, zebrali większość swoich tekstów, które wykorzystało dotychczas "In Abstracto".

14 października 2019

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 2019

Corocznie 14 października to dzień szczególny dla ludzi związanych z oświatą – Dzień Edukacji Narodowej. Gdy mówimy „edukacja”, to przede wszystkim myślimy o nauczycielach i wychowawcach i właśnie od nich zaczęła swoje okolicznościowe wystąpienie pani dyrektor Małgorzata Andersz, przywołując cytat z Janusza Korczaka:

11 października 2019

Żywa lekcja historii

"Sprawiają wrażenie groźnej, czarnosinej fali, dążącej świadomie do z góry określonego celu. W ogóle poznańczycy to świetne wojsko!"

09 października 2019

Ostatnie pożegnanie

„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia. Żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia” Albert Einstein