Złoci herosi kajaków

Dodano 19 czerwca 2016
Złoci herosi kajaków

Już po raz drugi reprezentacje I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie i ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie zostały zaproszone do rywalizacji w kajakowych regatach. Start – inaczej niż poprzednim razem – umieszczono przy jazie w Parku Miejskim, meta znajdowała się 1,5 km dalej, obok przystani na Łazienkach.

Każda szkoła wystawiła 5 dwuosobowych osad, które dzielnie – zgodnie z duchem fair play – walczyły na wodzie o każdy centymetr przewagi.

KOLBERGA reprezentowali:

1 osada kajakarska: Mateusz Bąkowski i Kacper Wojtkowiak

2 osada kajakarska: Stanisław Grzymała i Mateusz Bajstok

3 osada kajakarska: Kacper Otto i Szymon Maciejewski

4 osada kajakarska: Mikołaj Gozdek i Adrian Górkowski

5 osada kajakarska: Mateusz Olejnik i Mateusz Kasperski

Zawodnicy rezerwowi: Piotr Michalski, Nikodem Matuszewski

Opiekunowie: prof. Maja Grzymała, prof. Janusz Stypiński

Emocje były ogromne. Stawką był puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Kościana – aby puchar przeszedł na własność szkoły, dana reprezentacja musi trzy razy pod rząd w kolejnych latach zwyciężyć regaty! Sygnał do startu dał Christoph Burhard, burmistrz zaprzyjaźnionego z Kościanem Alzey, który razem z reprezentacją z partnerskiego miasta przyglądał się kajakarskim wyścigom oraz dekorował na mecie zawodników. Nasi zawodnicy nie pozwolili ani na chwilę reprezentacji Ratajczaka wysunąć się na prowadzenie – walczyli niczym antyczni herosi! Wszystkie wyścigi osad zostały przez nas wygrane! Triumf był wspaniały, a zawody przebiegały w radosnej i pełnej sportowego ducha aurze. Po dekoracji medalistów oraz wzniesieniu pucharu mistrzów (takich momentów się nie zapomina), przyszedł czas na wspólny piknik.

Dziękuję naszym MISTRZOM i ich opiekunom za piękną, sportową postawę, walkę i reprezentowanie szkoły na najwyższym poziomie!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: p. Karina Jankowska „Gazeta Kościańska”

Fotoreportaż autorstwa Kingi Nowackiej z kl. 1a

Relacja z zawodów na portalu: koscian.net

Relacja z regat na portalu elka.pl

Fotorelacja na portalu "Panoramy Leszczyńskiej"

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024