Złote pióro Kolberga 2018

Dodano 19 marca 2018
Złote pióro Kolberga 2018

W tym roku Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas VII szkół podstawowych, gminazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Rok 2018 został ustanowiony przez Radę Miejską Kościana Rokiem Adama Tomaszewskiego – emigracyjnego pisarza i publicysty, honorowego obywatela miasta Kościana, przedwojennego absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga, dlatego też tegoroczna edycja Konkursu Ortograficznego „Złote pióro Kolberga”  poświęcona jest życiu i twórczości Adama Tomaszewskiego.

Celem naszym jest:

1. Kultywowanie tradycji naszej szkoły, w której od jej założenia ceniono i kładziono nacisk na wszechstronne wykształcenie młodzieży.
  2. Pamięć o pierwszej maturze i kontynuacja konkursu aż do uczczenia 100-lecia pierwszej matury.
  3. Przypomnienie, że poprawność ortograficzna, przez wiele lat,  była jednym z podstawowych kryteriów zdania egzaminu maturalnego z języka polskiego.
  4. Zachęcenie młodzieży do poznawania i poprawnego stosowania reguł ortograficznych.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i uczestnictwo w konkursie.

Złote pióro Kolberga - ostatnia edycja 2023 rok
25 kwietnia 2023