Spotkanie z Panem Maciejem Morawskim

Dodano 30 marca 2015
Spotkanie z Panem Maciejem Morawskim

27 marca  10-osobowa delegacja z naszej szkoły pod  opieką Pani pedagog Pauliny Sadowskiej-Szymanowskiej pojechała do Poznania, by móc uczestniczyć w Bibliotece Raczyńskich w spotkaniu z Panem Maciejem Morawskim - dziennikarzem, publicystą, działaczem  emigracyjnym oraz  wieloletnim paryskim korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w latach 1965-1992, a także Absolwentem naszego Liceum i Honorowym Obywatelem Kościana. Spotkanie poświęcone było dziennikom Redaktora Macieja Morawskiego, których pierwszy tom opublikuje w tym miesiącu Instytut im. Stefana Grota-Roweckiego w Lesznie. Gospodarzem spotkania była  dyrektor Biblioteki Raczyńskich, Pani  Anna Gruszecka; moderatorem - dr hab. Aleksander Woźny, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, specjalizujący się w historycznej analizie działań polskiego wywiadu. Spotkanie przepełnione było bogactwem ciekawych zagadnień dotyczących pracy w Radiu Wolna Europa w okresie PRL-u.
W czasie spotkania Pan Redaktor Maciej Morawski opowiadał o swojej młodości, pracy i doświadczeniu życiowym, był też czas  na pytania. Delegacja z naszej szkoły na koniec odczytała List Gratulacyjny Skierowany przez Panią Dyrektor Małgorzatę Andersz pod adresem Szanownego Autora – Redaktora. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy, że mogliśmy wziąć w nim udział.

Alicja Lewandowska

Życzenia Wielkanocne