Program stypendialny FLEX 2017/2018

Dodano 20 września 2016
Program stypendialny FLEX 2017/2018
Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.
Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 24 lat w programie FLEX uczestniczyło blisko 25 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:
• Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA
• Miesięczne stypendium na własne wydatki
• Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
• Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
• Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
• Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej)
W Programie FLEX może wziąć udział uczeń trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej klasy liceum/technikum, który:
• ma polskie obywatelstwo;
• urodził się między 01.01.2000 a 31.12.2001;
• zna język angielski w stopniu komunikatywnym;
• spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 3 miesiące w ciągu ostatnich 5 lat w USA

Więcej o Programie FLEX
Aplikuj online do 18 października
Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online: http://ais.americancouncils.org/flex