Maciej Balcar - z zespołu "DŻEM" odwiedzi KOLBERGA

Dodano 20 kwietnia 2017
Maciej Balcar - z zespołu

Maciej Balcar - urodził się 1 września 1971 roku w Ostrowie Wielkopolskim, tam też stawiał swoje pierwsze kroki na scenie, zarówno muzycznej, jak i teatralnej. Choć szkołę muzyczną ukończył w klasie fortepianu, częściej posługuje się gitarą, bo jest poręczniejsza w transporcie. Ponieważ jest mańkutem i nie miał go kto uczyć, gra i komponuje na praworęcznych gitarach lewą ręką, nie przekładając strun.

Z wykształcenia architekt, z powołania muzyk, z pasją poświęca się też grze aktorskiej: występuje w Teatrze Rozrywki w roli Jezusa w "Jesus Christ Superstar", grał Juranda w spektaklu "Krzyżacy", Rogera w musicalu "Rent", ma na koncie kilka ról w teatrach telewizji i filmach, w tym najważniejszą, rolę Indianera w "Skazanym na Bluesa". Podkładał też polski dubbing do "Mustanga z Dzikiej Doliny".

Maciek jest mężem Wirginii i ojcem trójki dzieciaków: Jeremiego, Bazylego i najmłodszej Noemi. Wolny czas, którego wciąż mało najchętniej spędza na Harleyu, trenuje koszykówkę, uwielbia żużel. Gra również w brydża sportowego.

Miłośnik filmów Greenawaya, obrazów Beksińskiego i prozy Mendozy. Ulubieni muzycy Maćka to Frank Zappa, System of a Down i Dave Matthews Band, wychowywał się na Demarczyk, Niemenie i Grechucie. Do dziś uważa się też za fana zespołu Dżem;-)

Od lutego 2001 roku jest wokalistą zespołu Dżem.

Bluesowy wokalista roku 2004 wg czytelników periodyku "Twój Blues".

Ma na koncie 5 solowych płyt.

więcej na stronie: www.maciekbalcar.com.pl

ŹRÓDŁO: https://www.dzem.com.pl/muzycy/maciej-balcar.html