Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo – Produkcik 2016

Dodano 09 czerwca 2016
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo – Produkcik 2016

Nasza grupa, w skład której wchodzą : Julia Adamczak, Oliwia Adamczewska, Aleksandra Kalemba, Oliwia Konieczna, Marta Nowakowska i Jakub Urbański, stworzyła swoje pierwsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo o nazwie Eco-woodfun. Działalność rozpoczęliśmy 8 miesięcy temu pod opieką p. prof. Piotra Maluśkiego. Zajmowaliśmy się produkowaniem ekologicznych puzzli edukacyjno – rozrywkowych z drewna, przeznaczonych nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży, dorosłych i starszych ludzi. Naszym obowiązkiem było wykonywanie comiesięcznych raportów biznesowych i finansowych, zaprojektowanie logo, tworzenie prezentacji multimedialnych i filmików promujących nasze przedsiębiorstwo. 22 kwietnia był dla nas jednym z najszczęśliwszych dni, gdyż otrzymaliśmy informację o zakwalifikowaniu się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2016”. Czekało na nas jeszcze więcej pracy. Przez ponad miesiąc przygotowywaliśmy się do warszawskiego finału, aby z jak najlepszej strony pokazać się przed komisją i konkurencją. W dniach 2-3 czerwca 2016 r. odbył się finał konkursu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie rywalizowałyśmy z dziewiętnastoma innymi miniprzedsiębiorstwami, a naszą grupę reprezentowało 4 uczniów : dyrektor naczelny – Julia Adamczak, dyrektor ds. finansów – Aleksandra Kalemba, dyrektor ds. marketingu – Oliwia Konieczna i wspólnik - Oliwia Adamczewska. Miałyśmy za zadanie stworzenie kreatywnego stoiska i przeprowadzenie 20 – minutowej rozmowy z komisją, która dotyczyła funkcjonowania miniprzedsiębiorstwa, finansów, naszych doświadczeń, osiągnięć i korzyści. Byłyśmy z niej bardzo zadowolone, gdyż przebiegła w miłym nastroju i z uśmiechami na twarzach. Drugiego dnia konkursu każda grupa musiała przedstawić 3 – minutową prezentację multimedialną. Jako jedne z niewielu zaprezentowałyśmy występ artystyczny, który spodobał się wszystkim uczestnikom. Tego dnia oceniane było także nasze stoisko i umiejętność sprzedaży. Podczas trwania konkursu spotkałyśmy się z wieloma pochwałami dotyczącymi naszego pomysłu na biznes i ostatecznie, pomimo wielkiego rozczarowania, wróciłyśmy do Kościana z tytułami finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Bardzo cieszymy się, iż mogliśmy wziąć w nim udział i zdobyć biznesowe doświadczenie praktyczne. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, gronu pedagogicznemu, a przede wszystkim p. prof. Piotrowi Maluśkiemu za wielką pomoc, motywację i wspaniałą zabawę.

Grupa Eco-woodfun

Życzenia Wielkanocne