ŁUKASZ U AMBASADORA

Dodano 02 kwietnia 2017
ŁUKASZ U AMBASADORA

Łukasz Matyaszczyk z 2B spędził trzy dni w Warszawie na spotkaniu laureatów i finalistów tegorocznej edycji konkursu „Know America”. Organizatorzy, czyli Ambasada Amerykańska w Warszawie, Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Wspomagania Wsi, przygotowali wiele atrakcji: wizyty w muzeach (Muzeum Neonów, Muzeum Plakatu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN), spektakl w Tatrze Narodowym „Iwona -  księżniczka Burgunda” Gombrowicza ze świetną rolą Jerzego Radziwiłowicza, zwiedzanie American School of Warsaw połączone z udziałem w zajęciach i lunchem w stołówce szkolnej, spotkanie w Ośrodku Studiów Amerykańskich na UW, gdzie laureaci i finaliści najpierw spotkali się z samorządem studenckim uczelni i wysłuchali wykładu dziennikarza z radia TOK FM o fake newsach, a następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych.

Jednak najważniejszym punktem programu było przyjęcie w rezydencji Ambasadora USA, podczas którego wręczono zwycięzcom konkursu dyplomy i upominki książkowe. Oczywiście, były gratulacje dla 29 uczestników spotkania, bo przecież znalezienie się w tym ekskluzywnym gronie, wyłonionym spośród 1029 osób, które przystąpiły do konkursu, było nie lada osiągnięciem. Wszyscy mieli też okazję porozmawiać z zaproszonymi dyplomatami amerykańskimi i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

Gratulujemy Łukaszowi!

Urszula Iwaszczuk