KOLEJNY SUKCES LITERACKI

Dodano 21 maja 2016
KOLEJNY SUKCES LITERACKI

"Spotkajmy się" i porozmawiajmy. Jak postrzegasz problem niepełnosprawności w Twoim otoczeniu?” – taki był temat Powiatowego Konkursu Literackiego, w którym uczniowie Kolberga pokazali, iż mają uzdolnienia w tej dziedzinie kultury. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie oraz Starostwo Powiatowe w Kościanie. Skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu kościańskiego.

Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce podczas XV Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej na placu za Kościańskim Ośrodkiem Kultury, gdzie ustawiono rzędy stołów, aby  goście mogli zjeść poczęstunek i obejrzeć artystyczne pokazy. Warto dodać, że w obchodach Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej wzięli udział jako wolontariusze także uczniowie Kolberga działający w Centrum Wolontariatu. Świecące tego dnia słońce stanowiło symbol wzajemnej sympatii, integracji  i zrozumienia pełni człowieczeństwa.

W konkursie literackim w kategorii szkół licealnych Kolbergowicze zajęli następujące miejsca:

I miejsce  - Natalia Górniak z kl. 1e

III miejsce -  Wiktoria Wawer z kl.d

Wyróżnienia -  Aneta Józefczak z kl. 2g,  Dominik Kaczor z kl. 1e, Zuzanna Wyrzykiewicz z kl. 1e.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Agnieszka Podgórska

Śladami średniowiecza