Deutsch ist Zukunft!

Dodano 01 kwietnia 2015
Deutsch ist Zukunft!

Dnia 18.03.2015 r. odbył się I etap III edycji konkursu „Deutsch ist easy“, w którym uczestniczyło 61 gimnazjalistów z okolicznych szkół Kościana oraz powiatu kościańskiego.

Do II etapu zostało zakwalifikowanych  17 osób zamiast zaplanowanych 10 z uwagi na bardzo wysoki poziom rywalizacji. Etap II polegał na przygotowaniu prezentacji na temat „Deutsch ist Zukunft” . Na podstawie przygotowanego przez siebie plakatu, uczestnicy udowadniali w języku niemieckim postawioną w temacie tezę, a następnie odpowiadali na wylosowane pytanie. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą i bardzo dobrą znajomością zasad językowych    oraz  kreatywnością i pomysłowością prezentując się przed konkursową – wcielali się m.in w role pracowników laboratoryjnych, dziennikarzy sportowych lub postaci baśniowych. Rywalizacja była bardzo wyrównana.  Komisja konkursowa po licznych dyskusjach zdecydowała się przyznać I nagrodę Julii Urbaniak z Gimnazjum nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. II miejsce zajęła Jagoda Brzozowska z Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie. III miejsce zajął Miłosz Buchert z Gimnazjum im. Stanisława Kielicha w Borowie. IV miejsce zajęła Aleksandra Nowak z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie. V miejsce zajęła Martyna Tylińska z Gimnazjum nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. VI miejsce zajęła Martyna Sznabel z Gimnazjum nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie. VI miejsce zajęła Julia Poppe z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu. VIII miejsce zajął Piotr Michałowski z Gimnazjum nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie. IX miejsce zajął Marcin Brylski z Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie. X miejsce zajęła Alicja Popiel z Gimnazjum nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie.

Nagrody ufundowało Starosta Kościański i Burmistrz Miasta Kościana oraz lokalni przedsiębiorcy. Dziękujemy nauczycielom za pomoc merytoryczną oraz uczniom za niezwykłą inwencję twórczą. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłych edycjach.

Zdjęcia: Joanna Pluta, uczennica klasy 3e

Zespół Nauczycieli Języka Niemieckiego