COOLturka zaprasza!

Dodano 16 września 2016
COOLturka zaprasza!

Jeśli lubisz czytać książki, jeśli lubisz zabawę z dziećmi, jeśli czujesz, że obcowanie z najmłodszymi sprawia ci satysfakcję, to COOLturka jest dla Ciebie!

A oto wspomnienia członków naszego koła z lat poprzednich.

Nasza przygoda z COOLturką.

Nasza przygoda z COOLturką zaczęła się krótko po rozpoczęciu przez nas edukacji w I LO w Kościanie. Zawsze chętnie odwiedzałyśmy bibliotekę szkolną. Podczas jednej z wizyt panie bibliotekarki zachęciły nas do wstąpienia do Koła Przyjaciół Biblioteki. Zaczęliśmy od czytania dzieciom książek a z czasem pojawiało się coraz więcej nowych pomysłów. Czytaliśmy dzieciom o przygodach Kubusia Puchatka, przybliżaliśmy zasady savoir – vivre, przedstawialiśmy inscenizacje wierszy Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima. Posiadaliśmy mnóstwo energii, którą wykorzystywaliśmy we wspólnych zabawach. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z uśmiechem na twarzy śpiewały i tańczyły z nami. Spotkania z dziećmi były dla nas nie lada wyzwaniem a także cenną lekcją pracy z najmłodszymi i nawiązywania z nimi kontaktu.

Dla nas maturzystów przygoda z COOLturką kończy się. Mamy jednak nadzieję, że znajdą się nasi następcy z kreatywnymi pomysłami w kieszeni. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z działaniami COOLturki.

Daria Krawczyk

Klaudia Urbaniak

Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024