Autoportret młodego pokolenia we współczesnych tekstach kultury

Dodano 17 czerwca 2016
Autoportret młodego pokolenia we współczesnych tekstach kultury

15 czerwca grupa uczniów z klasy 1d pod opieką p. prof. Karoliny Różczki uczestniczyła w II Międzyszkolnej Konferencji Popularnonaukowej "Prolog dorosłości", która miała miejsce w Collegium Maius na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Każda z uczestniczących w projekcie szkół otrzymała temat, nad którym pracowała przez ostatnie kilka tygodni. Zagadnienia dotyczyły zarówno analizy dzieł literackich i poezji, postrzegania młodzieży przez starsze pokolenie, jak i przyrody.

Tematem naszej prezentacji było "Poszukiwanie poezji: czy tekst hip-hopowy może być poezją?" , powstała ona wspólnymi siłami całej klasy, z pomocą koordynatorów: p. Karoliny Różczki w szkole oraz pani Angeliki Poppy z ramienia Uniwersytetu. Przedstawili ją Katarzyna Brzezińska, Barbara Szcześniak oraz Kacper Kościański, a stroną wizualną zajęła się Adrianna Czaplicka. Opierając się na przykładzie piosenki "Polepiony" autorstwa Fisza doszliśmy do wniosku, iż każdy tekst można interpretować dosłownie oraz metaforycznie, w zależności od kompetencji słuchacza, nie da się też jednoznacznie stwierdzić, czy utwór Fisza jest poezją.

Mieliśmy również okazję do wysłuchania prezentacji innych liceów uczestniczących w konferencji, a także udziału w dyskusji. Projekt był dla nas kolejnym pouczającym doświadczeniem i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w konferencji.

Paula Orłowska Id

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024